33%
votes
3
Dislike

TRYNDAMERE BUILD GUIDE: Yeni Başlayanlara Tryndamere rehberi by Ashandle

by Ashandle (last updated over a year ago)

45,404 Views 1 Comments
9
Greater Mark of Critical Damage( +20.07% critical damage)
9
Greater Seal of Critical Damage( +7.02% critical damage)
9
Greater Glyph of Critical Damage( +5.04% critical damage)
3
Greater Quintessence of Critical Damage( +13.38% critical damage)
View Rune Details
Summoner Spells
View Summoner Details
21
7
2
View Mastery Details
Player Level 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Battle Fury
QBloodlust
WMocking Shout
ESpinning Slash
RUndying Rage
View Skill Order Details

Runes

Unknown Section mastery

Skill Order

Player Level 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Battle Fury
QBloodlust
WMocking Shout
ESpinning Slash
RUndying Rage

Champion Matchups

Bölüm 1 : 1-6 Level [Defans Ağılıklı]

Bu level arasında özellikle 1-5 level arasında 2 den fazla satıcıya dönmeniz ciddi anlamda geride kalmanızı sağlar. Ulti'nizde henüz açılmadığı için biraz defans ağırlıklı oynayarak kontrataklarla düşmanı yormayı deneyin.

Özellikle 5 level'a kadar Tryndamere tam bir şans şampiyonudur 2 kez üst üste critic vurarak rakibinizi öldürebilirsinizde 3-5 kere hiç critic'siz vurup oracıkta ölebilirsinizde bu yüzden yarı saldırgan takılmanız sizin için bu level aralığında en iyisi

Heal özelliğinizi eğer dostunuzun HP'si %10 altına düştüyse kullanın onun dışında Heal'ı asla ultinizden önce kullanmayın (Cooldown'da olmadığı sürece). Bunun nedeni ulti'nizi kullandıktan sonra Q'daki heal özelliğiniz büyük ihtimalle cooldown'da olacağından ulti sonrasında öleceksiniz Heal özelliğinizle canınız %10 doluyor 1 max 2 saniye sonrasındada Q skiliniz ile canınızı %20'lere çekip hem düşmanı gafil avlıyorsunuz hemde ulti sonrası yatan Tryndamere'lerden olmuyorsunuz.

Bölüm 2: 6 - 11 Level arası [Minion Ağırlıklı]

Ulti'nizin açılmasının ardından yarı saldırgan bir tutumla oynayabilirsiniz. Zeal item'ını almanızla birlikte lane'deki minion'lar dışında jungle'a sık sık girin ve tümünü temizleyin bu arada diğer lane'lerede yardımda bulunmuş olursunuz.

B.F. Sword'u aldıktan sonra tek başınıza Dragon kesmeyi deneyebilirsiniz biraz uzun sürebilir fakat tek başınıza rahatlıkla kesebilirsiniz(Henüz çok yeniyseniz Ulti ve Heal'ınızın en az birinin cooldown'da olmaması yararınıza olacaktır).

Her Dragon kesişten sonra süreyi chat paneline girin böylelikle 6 dakika sonrasında gidip tekrar kesebilirsiniz.

11 Level'a ulaşana kadar büyük bir ihtimalle İnfinity Edge itemini birleştirmiş olacaksınız kaba hesapla;

%46 Critical Damage Rune
%10 Critical Damage Talent
%25 Critical Damage Ä°nfinity Edge Pasifi
----------------------------------------
%71 Critical Damage vuracaksınız ki Phantom Dancer ile Critical Change yüzdenizde %86-90'lara varacağı düşünüldüğünde ciddi anlamda kill almaya başlayacaksınız.

Bölüm 3: 11 - 18 Level arası [Team Fight'lar]

Bu level'lar arasında item diziliminizin en azından %60'lık kısmını tamamlamış ve aldığınız fazladan minion kill'lerle rakiplerinizden bir adım önde olmanız gerekiyor ( takımınızda feeder yoksa). İster haritanızın kendine ait yarı alanı içerisinde tek bulduğunuz düşmanları saniyeler içinde öldürebilir isterseniz takımınızın yanında olarak can ve armor olarak az olan düşmanları spinning slash ile yanında bitip 2 vuruş ile öldürebilirsiniz.

Karşıda Tank veya off-tank vasıflarına sahip 2 düşman varsa Last Whisper almanız yararınıza olacaktır

Karşıda 4 kadar can - armor aralığı düşük olan düşman varsa Tiamat alıp toplu hasar ile düşmanlarınızı siz öldüremeseniz dahi takım arkadaşlarınızın öldürmesi için onlardan ciddi yüzdeler almanız yararınıza olacaktır.

Karşıda çok fazla stun - slow yada silence varsa mutlaka Quicksilver Sack alın bu item ile üzerinizdeki tüm sizi durduran etkilerden kurtulacaksınız

Bölüm 4: Kimlerden uzak durmalıyım?

Tank - offtank vasıflı ve Thornmail almış düşmanlardan sakınmanız yararınıza olacaktır çünkü tamamen dps üzerine kurulu bu build'da ciddi bir hasar verirken siz ondan daha fazla hasarda alıyorsunuz ne olduğunu anlamadan ölmüş olacaksınız.

Karşıda Thornmail'li Rammus varsa hiç bulaşmayın Rammus'un kendi özelliğide Thornmail ile aynı işlevi görüyor ve ikisi birleştiğinde ona verdiğiniz her hasar fazlasıyla size geri dönüyor.

Bu gibi durumlarda takım arkadaşlarınızı bu konuda uyarmalı tank'ı en sona bırakmalı ve onların kesmesini istemelisiniz (Özellikle ability power şampiyonları)

Comments

September 19, 2011 - 09:21 PM #1

yap.

Username
Don't have an account? Create One!